1

Real estate
( nájdených 
653
 realít z celkom 653 )

Reality Senica

ID: RDIS013 Predaj

Exkluzívne len MG REAL: Senica - Kunov bývalá usadlosť po...

Exkluzívne len MG REAL: Senica - Kunov bývalá usadlosť po rekonštrukcii.
Ponúkame Vám na predaj historiu:bývalý mlyn a sídlo mlynára, Senica, Kunov-Vhodné na široké spektrum využitia:napr:pre velkú rodinu,pre sídlo firmy,penzion atd. Plocha:6.mietností,dve garáže,dve dielne,sklady a celé podkrovie pripravené na ďalšie obytné miestnosti/minimálne ďalších 5 až 8.miestností,vlastný rybník plný pstruhov a kaprov,celé oplotené, úžitková 480m2, pozemku 1411m2. Podlaha: plávajúca, dlažba. Steny: stierky. Okná: plastové. Vybavenie kúpeľne: rohová vaňa. Oddelené WC. Vybavenie kuchyne: kuchynská linka, sporák, umývačka riadu, chladnička, mikrovlnka.Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia. Konštrukcia objektu: tehlová. Kúrenie: centrálne.Kompletne nová strecha v cene 22000,-euro, Sedlová strecha.Strešná krytina: škridla. Rovinatý pozemok. Asfaltová prístupová cesta.Výhody: slnečný, pekný výhľad, tiché prostredie, obchody, škola, škôlka, zastávka autobusu, dieľňa, vonkajší krb, bazén, rybolov, turistika, cykloturistika, krb, altánok. Cena 220 000 €   Dolný Kunovský mlyn sa spomína už v roku 1617. K najstarším údajom  o mlyne patrí odvlečenie Jána Freunda a tovariša Tobiáša v roku 1663 Turkami. Potom až do roku 1928 vlastnila mlyn kunovská mlynárska rodina Kuklišov. Od roku 1928 do roku 1949 vlastnil mlyn Karol Polák, o čom svedčí zachovaný nápis na priečelí.
220 000,- €
ID: RDIS010 Predaj

Sobotište-Habánsky dvor-predaj dom určený k rekonštrukcii s...

Sobotište-Habánsky dvor-predaj dom určený k rekonštrukcii s habánskou pivnicou a velkým využitím podkrovia.
Exkluzívne len MG REAL:Tento dom je historia:Ponúkame Vám na predaj dom Sobotište. Plocha: zastavaná 198m2. Podlaha: betón. Okná: drevené (pôvodné).Stav objektu: pôvodný stav. Konštrukcia objektu: tehlová. Kúrenie: lokálne. Sedlová strecha.Strešná krytina: škridla. Asfaltová prístupová cesta. Čiastočné podpivničenie. V blízkosti pozemku sa nachádza vodovod, elektrická prípojka, plynová prípojka. Na pozemku sa nachádza studňa.Výhody: slnečný, tiché prostredie, škola, škôlka, rybolov, turistika, cykloturistika. Cena 49 000 € Vysvtlenie Habáni: Na Slovensko prišli z Nemecka cez Moravu najmä na Spiš, po dvoch veľkých prenasledovaniach na Morave v 30. a 40. rokoch 16 storočia sa usadzovali najmä na západnom Slovensku. Tu sa usadili v obci Sobotište v roku 1546 Medzi rokmi 1550 a 1662 mali na Slovensku nepretržite existujúce dvory v 23 obciach, plus ďalšie, ktoré po relatívne krátkom čase zanikli. Napríklad obce Velke Leváre a Brodské. Habáni je názov novokrstených skupín z Nemecka ktoré žili v novoveku na južnej Morave (cca 1526– 1622) a na Slovensku (cca 1529 – 18/20 storočie), kde sa uchýlili pred prenasledovaním v západnej Europe(na Slovensku neskôr aj pred prenasledovaním na Morave). Napokon pred prenasledovaním v Uhorsku utiekli zo Slovenska do Sedmohradska-dnešne Rumunsko odtiaľ do južného Ruska a do severnej ameriky/USA a Canada, kde žijú dodnes.Pre ich domy je charakteristické obytné podkrovie, niekedy dokonca trojposchodové domy. Mohutné steny z nepálených tehál niesli hrazdenú konštrukciu štítu, v ktorej boli okná. Strecha bola riešená na Slovensko netypicky - slama sa namáčala do hliny a po uložení na strechu sa znova namazala vrstvou hliny. Na nej sa časom uchytil mach. Veľkou výhodou takýchto striech bola ich nehorlavosť.
49 000,- €
%infoBubbleValue_categoryName%
%infoBubbleValue_subcategory%
%infoBubbleValue_object_title%
%infoBubbleValue_actionName%
%infoBubbleValue_price%

O nás

MG real je realitná kancelária, ktorej hlavnou činnosťou je sprostredkovanie predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľnosti, ako aj samotný obchod s nehnuteľnosťami. Spoločnosť MG real, s.r.o. vznikla v roku 2008, čo predurčuje spoločnosť za odborníka s patričnými skúsenosťami na trhu s predajom realít.  Byty, domy, pozemky, ako aj nebytové komerčné priestory a to kancelárie, haly, sklady, obchodné priestory, toto všetko predstavuje portfolio realitnej kancelárie MG real. 


Makléri realitnej kancelárie MG real sú progresívne vyvíjajúci sa tím ľudí, ktorých filozofia obchodu s nehnuteľnosťami je založená na priateľských a zároveň profesionálnych vzťahoch, čím dokážeme bližšie spoznať potreby a požiadavky klientov a na základe toho vieme dodať požadované služby.
 

Viac ...